Dalışta bomba gibi bir buluş!!!

Easybreath ismiyle şnorkel dalış ekipmanlarıyla su altı sporunda çığır açmaya doğru gidiliyor.

09 Şubat 2014 Pazar, 16:14
dalta-bomba-gibi-bir-bulu

Su altı dalışlarında problem yaşayanlar için geliştirilen yeni şnorkel dalışı daha zevkli ve kolay bir hale getirmek için tasarlandı.

Su altında yatan deniz yaşamını tüm detayları ile incelemek isteyipte inceleyemeyenler veya derin maviliklerin içerisindeki hazineleri keşfetmek isteyipte dumanı tüten şnorkeller ile herseferinde boğuluyor hissi yaşayanlar için işkence bitiyor.

Easybreath adı verilen yeni şnorkel sistemi ile burnunuzdan nefes almayı sağlayan maske eşliğinde boğulma hissi ve agaza su kaçma gibi problemler son buluyor. Konvansiyonel şnorkeller ağızdan nefes almak için tasarlanmışken Easybreath adı verilen geliştirilmiş şnorkel ile burundan nefes alarak dalış yapmanın daha kolay bir hal alacağı belirtildi.

Klasik sistemle çalışan şnorkellerin aksine Easybreath tüm yüzü kaplar ve maske içerisinde bulunan çift hava akış sistemi ile yüzücünün nefes alıp vermesi için ağzı ve burnunu açmasına gerek kalmaz.

Fransız üretici Triboard’a göre sistem kesinlikle nemli havanın maske içerisinde kalıp görüşü düşürmesine izin vermez ve maske içerisindeki buharın oluşmasına izin vermeden üstteki maske üzerinde bulunan borudan çıkışını sağlar. Klasik şnorkellerde suyun altında kullanıldığında nefes alma borusundan ağza su dolduğu belirtilirken Easybreath‘de dalış esnasında su girişini engelleyen vananın otomatik olarak kapatıldığı belirtildi.

Paris merkezli Triboard adlı firmanın Easybreath adlı şnorkeli (33 sterlin) 54 dolarlıklık bir fiyat etiketi de bu yıl satışa sunulacağı belirtildi. Tasarımların şeffaf, mavi, mor, yeşil, kırmızı ve beyaz renklerde gelmesi bekleniyor.

Bu haber Google'da nasıl arandı:

  • Dalışta çığır açacak buluş Easybreath!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>