Mancini o isimlere yaradı

Roberto Manci’nin geldiği günden beri formu yükselen 3 futbolcu

09 Şubat 2014 Pazar, 16:07
mancini-o-isimlere-yarad

Fatih Terim döneminde istenileni bir türlü veremeyen Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Ceyhun Gülselam Mancini geldiği günden bu yana hızlı bir yükşelişe geçti.

İkinci yarıya bomba gibi başlayan ve kalesinde hiç gol görmeyen Galatasaray’ın bu başarısının altında Sabri-Hakan ve Ceyhun üçlüsünün başarısı duruyor. Terim’in tercih etmediği isimler Mancini’nin göz bebeği haline geldi.

Son zamanlarda performansındaki vitesini arttıran Sabri bölgesinde Veysel Sarı Salih Dursun ve Eboue olmasına rağmen parmak ısırtan futboluyla takımdaki yerini garantilemiş durumda.

Yaşadığı sakatlıklar ve istikrarsız futboluyla taraftarın umudunu kestiği Hakan Balta ise Mancini’nin sistemiyle maçların kilit adamı konumuna geldi.

Fatih Terim’in de kendi dönemindeyken çok şey beklediği Ceyhun Gülselam ön libero ve savunmada yaptığı başarılı futboluyla çoğu kez ilk on birde yer almayı başarıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>