Hiç kavga etmemiştim

Gergin gündem TBMM’yi ringe çevirdi.

24 Ocak 2014 Cuma, 11:02
hi-kavga-etmemitim

İktidar-muhalefet kavgasına dün bir yenisi daha eklendi. Peki, asıl kavgayı başlatan sözler neydi? Vekiller nasıl deliye döndü?

Dünkü birleşimde, BDP’nin Seçim Yasası’yla ilgili araştırma önergesinin görüşmelerinde söz alan CHP’li Tanju Özcan, Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında gözaltı kararı olduğunu öne sürünce sinirler gerildi. AK Partili Bülent Turan, “Böyle bir karar yok. Gözaltı kararını ispat etmeyen şerefsizdir” dedi.

CHP’Lİ TEZCAN’A 3 GÜNLÜK RAPOR

Tartışma, AK Partili Oktay Saral’ın da katılımıyla Meclis karıştı. Salonun diğer ucundan koşarak muhalefet sıralarına gelen Saral’ın yumrukları CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ı yaraladı. Olay sonrası Tezcan, hastaneye gitti. Tedavisinin ardından taburcu edilen Tezcan’a 3 günlük iş göremezlik raporu verildi.

SARAL CANLI YAYINA BAĞLANDI

Yaşanan olayın ardından Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ın yumruk atması sebebiyle iç tüzük gereği kınama cezası verilmesi gerektiğini söyledi. Saral, savunma yapmayacağı belirtildi. Oylamada Saral’a kınama cezası çıktı. AK Partili Oktay Saral ise olayla ilgili ilginç sözler söyledi.

“HİÇ KAVGA ETMEMİŞ BİR İNSANIM”

Star Ana Haber Bülteni’nde canlı yayına katılan Saral özetle şunları söyledi:

“Parlamentoya gelmeden önce çoculuğum da dahil hiçbir kavgaya karışmamış bir insanım. Bu hoş bir olay değildi. Zaten Meclis gereğini yaptı. Ben de yaptığımdan çok memnum olmadım ama insanı insan olma sıfatından çıkaran hakaretler, ithamlar var. İnsanın bir eşref saati oluyor ve duygularına yeni düşüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>