Başbakan Erdoğan(2/son): Sizin Kapınızı Çalarlarsa…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart seçimleri çalışmaları sırasında partililerine seslenerek, “AK Partili kardeşlerime sesleniyorum.

11 Şubat 2014 Salı, 15:13
Başbakan Erdoğan(2/son): Sizin Kapınızı Çalarlarsa…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart seçimleri çalışmaları sırasında partililerine seslenerek, “AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Sizin kapınızı çalarsa onlara şunu söyleyin, “Biz halimizden memnunuz, iktidarımızdan memnunuz. Biz inandığımız gibi yaşayamıyorduk. Şimdi inandığımız gibi yaşıyoruz ve ülkemiz 10 yıl içinde değişim dönüşüm yaşadı. Eğer bu işe çok meraklıysanız partinizi kurun da öyle gelin. Bunlara bunu söyleyin” dedi.

Erdoğan, Meclis’te partisinin grup toplantısında konuştu. Parti örgütüne, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için “sıkı çalışın” çağrısı yapan Erdoğan, bu seçimlerin diğer seçimlerden farklı olduğunu belirtti. Başbakan Erdoğan,”30 Mart yerel seçimlerine 47 gün kaldı. Şuanda sahada teşkilatımızla çalışmalarımız sürüyor. Mitinglerimize başlıyoruz. TBMM‘de gündemindeki acil yasaları tamamladıktan sonra tam kadro olarak sahada olacağız” dedi.

-”BU SEÇİM FARKLI”-

30 Mart seçim sürecinin zorlu geçeceğini dile getiren Erdoğan şöyle dedi:

“Bu seçimin ayrı özelliği var. Bu seçimde Ak Parti‘nin oyunu nasıl aşağı çekeriz gayretler buna yönelik. Sizler bu seçimde öyle bir çalışma, gayretin içinde olacaksınız ki Ak Parti‘nin 30 Mart seçimlerinin güçlenerek çıktığını ispat etmiş olacaksınız. Halkımızın takdiri çok önemli. Şuana kadar olan sürece bakıldığında ön görümüzde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Çünkü halkımızın takdiri çok önemli. En önemli ölçü halkımızın bu noktadaki iradesidir. şu ana kadar olan sürece bakıldığında, yaşananlara bakıldığında öngörümüzde ne kadar haklı olduğumu ortaya çıktı ve çıkıyor.”

-TABANA MESAJ-

Erdoğan grup toplantısında, tabana da “paralel yapılanmaya karşı dikkatli olun” mesajı verdi.

Son günlerde cemaatin AK partiye karşı yeni bir parti kuracağı iddialarına da Erdoğan, grup toplantısında yanıt verdi. Erdoğan şöyle dedi:

“Şimdi bu yapının içerisindeki bazı hanım kardeşlerim evleri dolaşıyorlar. Ben buradan AK Partili kardeşlerime sesleniyorum; sizin kapınızı çalarsa onlara şunu söyleyin, “Biz halimizden memnunuz, iktidarımızdan memnunuz. Biz inandığımız gibi yaşayamıyorduk. Şimdi inandığımız gibi yaşıyoruz. Ve ülkemiz 10 yıl içinde değişim dönüşüm yaşadı. Eğer bu işe çok meraklıysanız partinizi kurun da öyle gelin. Bunlara bunu söyleyin.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>