Ay da Madencilik Yapmak İsteyen Var Mı?

NASA, Ay’da madencilik yapmak isteyen şirketler yeni bir program başlattı.

11 Şubat 2014 Salı, 22:05
ay-da-madencilik-yapmak-ysteyen-var-my

Emre Çetinkaya – -

Bilindiği üzere Ay’da helyum 3 ve nadir bulunan birçok metal bulunuyor. Bu önemli maddelerin şu an oradan alınıp Dünya’ya getirilmesi ise oldukça zor. Bu konuyla alakalı bir süredir çalışmalar yürüten NASA, Ay’da madencilik yapmak isteyen şirketler için yeni bir program başlattı.

NASA’nın Lunar CATALYST ismini verdiği bu projede, Ay’da maden aramak isteyen firmalara çağrı yapılıyor. Bu konuda istekli olarak firmalar ise NASA’ya başvuruyor ve Ay’da madencilik yapma şansı yakalıyorlar. Şu an NASA başvuruları alıyor ve belirtilene göre 17 Mart’ta bu firmalar duyurulacak. 17 Mart’tan sonra ise NASA, belirlenen firma ya da firmalarla Ay’da Dünya’da nadir bulunan helyum 3 ve benzeri madenler arayacak.

Geliştirilecek olan robotlarla birlikte yapılacak olan bu Ay’da madencilikte NASA ise ulaşım konusunda destekçi olacak.

Emre Çetinkaya – Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Yorum

  1. Louis Vuitton

    23 Mart 2014 at 02:11

    Guitar performer Vitalia hobbies and interests includes it cruising, building a house for habitat for humanity. Last but not least, her stimulus comes from spending irreplaceable time together with her mates.
    [url=http://www.a-zgroup.com]Louis Vuitton[/url]

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>